Newsroom
12. Aukcja Sztuki Współczesnej we Wrocławiu
12/03/15

W sobotę 21 marca 2015r. o godz. 19.00 we wrocławskim Sky Tower odbędzie się 12. Aukcja Sztuki Współczesnej. Uczestnictwo w aukcji jest bezpłatne, więc dołączyć do świetnej kulturalnej zabawy może każdy.

Wszyscy artyści, których prace będą wystawione na aukcji, wykazują ogromny talent artystyczny. Sztuka, którą tworzą, odznacza się nie tylko nieszablonowością tematów, ale też różnorodnością używanych środków malarskich.

Warto zaznaczyć, że Dom Aukcyjny DNA ciągle wyszukuje i promuje również młodych malarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką. Dlatego przy wyborze obrazu warto kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami. Ważne jest, aby prace, wylicytowane podczas aukcji, cieszyły później oko i duszę nabywcy.

Licytacja wszystkich dzieł w Domu Aukcyjnym DNA zaczyna się już od 500 złotych. Licytować można na kilka sposobów: osobiście lub na odległość (telefonicznie lub poprzez zlecenie licytacji pracownikowi domu aukcyjnego). Po zakończeniu aukcji każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w losowaniu specjalnej nagrody - „samochodu na weekend”, ufundowanego przez partnera aukcji TOYOTA Dobrygowski.

50 specjalnie wybranych obrazów będzie można oglądać na wystawie przedaukcyjnej w Galerii DNA w Sky Tower oraz na stronie www.da.dnagallery.pl. Wystawa Waldemara Borowskiego w Galerii DNA
27/11/14
W dniach 27 listopada – 11 grudnia 2014 we wrocławskiej Galerii Sztuki DNA w Sky Tower odbędzie się wystawa artysty Waldemara Borowskiego. Na wystawie będzie zaprezentowany cykl najnowszych prac artysty, które są wynikiem fascynacji technologicznością i złożonością natury. 

Waldemar Borowski jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artystycznie interesuje go realizm magiczny i ezoteryka, m.in. jego prace zilustrowały wątki dotyczące szamanizmu w amerykańskim filmie „The Pharmacratic Inquisition”. W 2011 roku otrzymał nagrodę włoskiej telewizji „ARTE 24”. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, a jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach, m.in. w kolekcji znanego muzyka Andrzeja Jagodzińskiego.

„Jeśli chodzi o proces twórczy to najpierw są sny lub wizje, pomysły, potem wiele małych szkiców w zeszycie, następnie powstaje obraz akrylowy. Malowanie, zazwyczaj przy muzyce, ładuje mnie pozytywną energią i sprawia wiele radości.” – komentuje artysta własny proces twórczy. 

W pracach Waldemara Borowskiego świat wyobraźni i świat realny się przenikają, nigdy nie poddając się oczywistej interpretacji. Często artysta podejmuje w swoich dziełach pytanie o percepcję czasoprzestrzeni i innych jej wymiarów. By wyrazić złożone treści artysta często pokazuje w dziełach różne mistyczne symbole.


3 Aukcja Sztuki Współczesnej w Katowicach
16/10/14

W piątek  24 października 2014r. w Sky Barze Qubus Hotelu w Katowicach o godz. 19.00 odbędzie się  3. Aukcja Sztuki Współczesnej. Już po raz trzeci Dom Aukcyjny DNA organizuje aukcję w tym mieście. Jest to najlepszym dowód, że młoda polska sztuka znalazła w Katowicach swoich odbiorców i kolekcjonerów.

Podczas 3 Aukcji Sztuki Współczesnej kolekcjonerzy i miłośnicy sztuki będą mogli zapoznać się z szerokim przekrojem najnowszych trendów w sztuce. W aukcji wezmą udział prace, Grzegorza Klimka, Waldemara Borowskiego, Katarzyny Rutkowskiej, Violi Tycz i wielu innych artystów, którzy zdobyli już uznanie w polskim środowisku artystycznym.

 

 Wystawa Dariusza Grajka w Galerii DNA
16/07/14
W dniach 24 lipca – 24 sierpnia 2014 we wrocławskiej Galerii Sztuki DNA w Sky Tower odbędzie się wystawa Dariusza Grajka.  Na wystawie  pt. „Świeżo malowane...” będzie zaprezentowany cykl najnowszych prac artysty,  nawiązujących dialog z historią malarstwa.
 
Głównym tematem wystawy Grajka w Galerii DNA jest swoisty dialog z klasycznym malarstwem europejskim.  Malując „obrazy na temat obrazów” artysta włącza się w rozważania odnośnie granic malarstwa, przyszłości malarstwa, kresu malarstwa.  W rezultacie twórczych eksperymentów artysta dochodzi do wniosku: „Nie zgadzam się, że malarstwo się skończyło.  Jeszcze można na bazie kontynuacji tradycji znaleźć własną drogę nowego kształtowania malarstwa.”
 
Oprócz idei i kontekstów, nie mniej ważną rolę grają środki wyrazu, jakie stosuję Dariusz Grajek w swojej twórczości. Miękka i płynna deformacja kształtów, ekspresyjny koloryt oraz nieco baśniowa atmosfera jego obrazów przenosząca widza w inny – bardziej radosny i wolny - świat. 
 
3 Aukcja sztuki Współczesnej w Opolu
25/06/14

W sobotę 5 lipca o godzinie 19:00 w Lodziarni Sopelek w Opolu po raz trzeci odbędzie się Aukcja Sztuki Współczesnej, zorganizowana przez Dom Aukcyjny DNA.

Na  aukcji będą przedstawione między innymi dzieła Grzegorza Klimka, Wojciecha Brewki, Violi Tycz, Marcina Painty, Anny Sikory i innych artystów, którzy dzięki ogromnemu talentowi zdobyli już uznanie w polskim środowisku artystycznym. Udział w aukcji gwarantuje wszystkim koneserom piękna wspaniały wieczór, pełny magii sztuki i doprawiony szczyptą emocji podczas licytacji wymarzonego dzieła.  Dom Aukcyjny DNA oferuje do wyboru prace różniące się tematami, techniką i stylem, więc każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego. Piękne dzieło z pewnością będzie cieszyć oko, uczyni wyjątkowym wnętrze z naszego domu lub biura, a także może stać się dobrą inwestycją.

Licytacja każdego obrazu podczas aukcji Domu Aukcyjnego DNA zaczyna się od 500 zł.  Zainteresowani udziałem proszeni są o wcześniejszą rejestrację na stronie www.da.dnagallery.pl.

50 specjalnie wybranych obrazów można oglądać już od 28 czerwca 2014 r. na wystawach przed aukcyjnych w Lodziarni Sopelek przy ul. Krakowskiej 15-17 oraz w Lodziarni Sopelek w Solaris Center przy pl. Kopernika 16.

 

 Wystawa Anny Sikory w Galerii DNA
25/06/14

W dniach 26.06 – 20.07.2014 we wrocławskiej Galerii Sztuki Współczesnej DNA odbędzie się wystawa młodej polskiej artystki Anny Sikory. 

Głównym tematem wystawy jest miasto - jego faktury, struktury, kolory, bryły. „Miasto jest interesującym tematem, ponieważ spośród mnogości bodźców, jakich nam dostarcza, mogę sama wybrać te, które są dla mnie inspirujące i przekształcić je na własny sposób” – mówi artystka.  Obrazy, przedstawione na wystawie, pokazują zarówno dążenie artystki do syntezy świata otaczającego, jak i chęć destrukcji i przekształcenia formy.  

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Anny Sikory, który odbędzie się w czwartek 26 czerwca o godzinie 19.00 w Galerii DNA.

 

 

 2 Aukcja Sztuki Współczesnej w Opolu
23/04/14
W sobotę 26 kwietnia 2014r. w Opolu w Galerii Handlowej Solaris Center o godzinie 19.00 odbędzie się 2 Aukcja Sztuki Współczesnej. Już po raz drugi Dom Aukcyjny DNA organizuje te artystyczne wydarzenie, które ma na celu promocję polskiej sztuki współczesnej wśród Opolan. 

Na 2 Aukcji Sztuki będą wystawione prace artystów, którzy pomimo młodego wieku wykazują ogromny talent artystyczny i zdobyli już uznanie w polskim środowisku artystycznym.

Aukcja w Opolu będzie mieć charakter otwarty, więc dołączyć się do świetnej kulturalnej zabawy może każdy. A przyjść naprawdę warto - aukcja to okazja do przeżycia wyjątkowo przyjemnego wieczoru, pełnego magii sztuki i doprawionego szczyptą emocji. Dzieła, nabyte podczas aukcji, z pewnością będą cieszyć oko, staną się wyjątkową ozdobą wnętrza domu lub biura, a także mogą być dobrą inwestycją. 

Zainteresowani uczestnictwem proszeni są o wcześniejszą rejestrację. 

2 Aukcja Sztuki Współczesnej w Opolu
sobota, 26 kwietnia 2014 roku godz. 19.00
Restauracja Sushi Sun w GH Solaris Center,
Pl. Kopernika 16, Opole


Wystawa Marcina Painty w Galerii DNA
23/04/14

W dniach 25.04 – 20.05 we wrocławskiej Galerii Sztuki Współczesnej DNA odbędzie się wystawa artysty Marcina Painty.

Marcin Painta jest absolwentem kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na wydziale Wychowania Artystycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Od 2012 roku należy do interdyscyplinarnej grupy artystycznej Młodzi Sztuką.  Obrazy, grafiki i rysunki artysty znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

 Dzieła Marcina Painty, mimo właściwych im radosnych kolorów i nieco bajecznych cech, nawiązują do bardzo poważnych tematów, między innymi do problemów społecznych i religijnych.

 Niezwykły natłok elementów na obrazach Painty jest skutkiem doprowadzonej do perfekcji zasady tzw. „horror vacui”czyli lęku przed pustką. Cechami szczególnymi twórczości artysty są również dynamiczna i rytmiczna kompozycja oraz żywe kolory. W połączeniu z widocznymi  inspiracjami secesją i pop-artem, to wszystko tworzy niezwykle oryginalne malarstwo współczesne.


Galeria DNA
Sky Tower
ul. Powstańców Śląskich 95
53-332 Wrocław
tel: 71 797 80 78
www.dnagallery.pl

  Wystawa Grzegorza Klimka w Galerii DNA
13/03/14
W dniach 21.03 – 20.04 we wrocławskiej galerii sztuki współczesnej DNA odbędzie się wystawa artysty Grzegorza Klimka. 

Grzegorz Klimek – absolwent wrocławskiej ASP - ma na swoim koncie kilkanaście wystaw krajowych oraz zagranicznych. Poza tym, prace Grzegorza Klimka są wystawiane na licznych aukcjach młodej sztuki, gdzie zawsze przyciągają uwagę publiczności i wzbudzają zainteresowanie wielu kolekcjonerów. 

Twórczość artysty ma w sobie coś tajemniczego i mistycznego. Grzegorz Klimek uważnie przygląda się współczesnej rzeczywistości , próbując odnaleźć podstawowe struktury tych rzeczy, które nas otaczają. Te złożone struktury artysta stara się w pewny sposób uporządkować, aczkolwiek pozostają one otwarte na różnego rodzaju interpretacje. 

Do malowania swych obrazów Klimek wykorzystuje wiele bardzo zróżnicowanych mediów, które w trakcie mieszania, rozdrapywania i odmalowywania na nowo dają oryginalne efekty strukturalne. Namalowane obrazy niejednokrotnie składają się z kilku warstw zamkniętych w spójnej kompozycji. Ciekawostką jest także fakt, że artysta sam robi farby, którymi maluje, co niewątpliwie dodaje uroku jego pracom. 

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się w czwartek 20 marca o godzinie 19.00 w Galerii DNA. Podczas wernisażu zapraszamy też na degustację wyjątkowego wina BAREFOOT. Słowo „Barefoot" w j.angielskim oznacza „boso/na bosaka" dlatego też odcisk stopy widoczny na butelkach win Barefoot symbolizuje zrzucenie butów i dobrą zabawę. Barefoot znaczy więcej luzu, więcej chwil z przyjaciółmi, więcej pomysłów. 


Galeria DNA 
Sky Tower 
ul. Powstańców Śląskich 95 
53-332 Wrocław 
tel: 71 797 80 78 
www.dnagallery.pl

Dzień Kobiet ze sztuką! 8 Aukcja Sztuki Współczesnej we Wrocławiu
02/03/14

 8 Aukcja Sztuki Współczesnej we Wrocławiu, organizowana przez Dom Aukcyjny DNA, odbędzie się w sobotę 8 marca o godz. 19:00 w budynku Sky Tower (I piętro). Na marcowej aukcji będą przedstawione dzieła wielu uznanych młodych artystów, w tym prace Grzegorza Klimka, Violi Tycz, Marcina Painty, Anny Sikory, Lenki Kubicy i wielu innych.

Otwarty charakter wydarzenia daje możliwość każdemu miłośnikowi sztuki powalczyć o ulubiony obraz dla siebie lub – z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet – dla ukochanej kobiety. W 2013 roku Galeria DNA już łączyła święto kobiet ze świętem sztuki, zorganizowawszy wystawę pod hasłem „DNA Kobiety”. W tym roku data aukcji też nie jest przypadkowa, bowiem wiele prac, które wezmą udział w aukcji, ukazują kobietę i jej życie w różnych kontekstach.

 

Już od 27 lutego obrazy można oglądać na wystawie przedaukcyjnej w Galerii DNA.

Zainteresowani uczestnictwem w aukcji proszeni są o wcześniejszą rejestrację na stronie www.wda.dnagallery.pl.

1 Aukcja Sztuki Współczesnej Domu Aukcyjnego DNA w Katowicach
21/02/14
W sobotę 22 lutego o godzinie 19:00 w Sky Barze na 27 piętrze Qubus Hotel po raz pierwszy odbędzie się Aukcja Sztuki Współczesnej Domu Aukcyjnego DNA w Katowicach. 

Na aukcji będą przedstawione między innymi dzieła Grzegorza Klimka, Violi Tycz, Marcina Painty, Anny Sikory, Lenki Kubicy, Edyty Hul i innych artystów, których nazwiska są znane wśród kolekcjonerów, inwestorów oraz marszandów. Ci wszyscy młodzi twórcy już zdobyli uznanie i są pokazywani na najróżniejszych wystawach i targach sztuki w Polsce i na świecie. Poza tym, Dom Aukcyjny DNA wyszukuje i pokazuje też twórczość młodych obiecujących debiutantów, co niewątpliwie dodaje uroku każdej aukcji. 

Aukcja ma charekter otwarty, więc dołączyć się do świetnej kulturalnej zabawy może każdy. Licytacja każdego obrazu podczas aukcji Domu Aukcyjnego DNA zaczyna się już od 500 zł. 
Kolekcjonując sztukę współczesną należy przede wszystkim kierować się własnym gustem. Dom Aukcyjny DNA oferuje do wyboru prace bardzo różne, więc każdy będzie mógł znaleźć coś wyjątkowego dla siebie. Nabywając dzieło, zapewniamy sobie możliwość obcowania każdego dnia ze sztuką, która się podoba i którą podziwiamy. Piękne dzieło z pewnością uczyni wyjątkowe wnętrze z naszego domu lub biura, a także może stać dobrą inwestycją. 

I Aukcja Sztuki Współczesnej w Katowicach 
sobota, 22 lutego 2014 r,. godz. 19.00 
Sky Bar, 27 piętro Qubus Hotel 
Ul. Uniwersytecka 13, Katowice 
www.dnagallery.pl 
biuro@dnagallery.pl 

1 Aukcja Sztuki Współczesnej w Opolu
28/01/14

W sobotę 25 stycznia 2014r. w Opolu w Galerii handlowej SOLARIS Center o godzinie 19.00po raz pierwszy odbędzie się Aukcja Sztuki Współczesnej. Organizatorem jest Dom Aukcyjny DNA, który ma już w swoim dorobku wiele zorganizowanych aukcji we Wrocławiu. Wraz z nadejściem nowego roku Dom aukcyjny DNA poszerza obszar działalności, zaczynając promować kulturę kolekcjonowania wysokiej jakości sztuki także w Opolu i Katowicach.

Pierwsza opolska aukcja sztuki współczesnej to świetna okazja do nabycia dzieł cieszących się dużym zainteresowaniem artystów, takich jak Grzegorz Klimek, Marcin Painta, Anna Sikora, Viola Tycz czy Lenka Kubica. Oprócz tego, podczas każdej aukcji DNA wyróżnia też twórczość młodych obiecujących debiutantów, co niewątpliwie dodaje uroku temu wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy! Wernisaż Lenki Kubicy
28/01/14

Wystawa polskiej artystki Lenki Kubicy odbędzie się w Galerii DNA we Wrocławiu w dniach 10.01- 31.01.2014.

Na wystawie będzie można zobaczyć prace artystki, tematem których jest odkrywanie tajemnic ludzkiej natury. Obrazy mówią o ludziach, ich uczuciach, relacjach z innymi. 
Lenka Kubica jest absolwentką Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, rysunkiem oraz projektowaniem graficznym. Uczestniczyła w różnych wystawach indywidualnych i zbiorowych, a jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych zarówno w Polsce, jak i za granicą. „Prace mówią same za siebie. Jedni doszukują się głębokich treści i je odnajdują, a inni rozpatrują je w czysto estetyczny sposób” –mówi Lenka Kubica. 

Serdecznie zapraszamy! Szczęśliwa kumulacja sztuki! 7 Aukcja Sztuki Współczesnej
28/01/14

7 grudnia o godzinie 7 wieczorem w Sky Tower odbędzie się 7 Aukcja Sztuki Współczesnej.

Specjalnie na tę okazję Dom Aukcyjny DNA przygotował nie 50 – jak do tej pory, a ponad 70 starannie wybranych prac. Wśród obecnych nie zabraknie artystów dobrze znanych i cieszących się dużym zainteresowaniem nabywców. Pojawią się więc na 7 aukcji prace: Justyny Jabłońskiej, Violi Tycz, Grzegorza Klimka, Ewy Zwarycz, Anny Sikory, Natalii Pastuszenko, Lenki Kubicy czy Marcina Painty. Jak co aukcję, uczestnicy będą mogli licytować również obrazy zupełnie nowych artystów, specjalnie wyszukane z myślą na tę okazję. Wszystko jest iluminacją! Wernisaż Natalii Pastuszenko
28/01/14

W piątek 8 listopada 2013 o godzinie 19:00 w Galerii DNA rozpoczyna się wernisaż, gdzie będzie można spotkać osobiście, a także podziwiać prace ukraińskiej artystki Natalii Pastuszenko. 

Prace Natalii Pastuszenko sprzedają się świetnie oraz cieszą się dużym zainteresowaniem wśród polskiej publiczności. Ogrom barw na niewielkiej przestrzeni płótna, w połączeniu z precyzją wykonania detalu roztacza niesamowitą radość po całej przestrzeni miejsca w którym się znajduje. 

Wszystkich fanów prac Natalii Pastuszenko, jak również tych, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji zmierzyć się z jej malarstwem serdecznie zapraszamy! Wernisaż Piotra Saula w Galerii DNA
28/01/14

Sredecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Piotra Saula, który odbędzie się 11 października o godzinie 19:00. 

Piotr Saul (ur.1986) ukończył wrocławską ASP i określa się mianem multiartysty, chociaż jak sam podkreśla, jego droga artystyczna zawęża się znacząco w kierunku sztuk wizualnych. Przyglądając się pracom wrocławskiego artysty Piotra Saula ma się wrażenie, jakbyśmy przyglądali się scenom nierzeczywistym. Nierealne postaci, feria barw i wyraźna kreska zwodzą na manowce oko pobieżnego widza. Dopiero uważne „czytanie” tych prac odkrywa zaskakującą prawdę. Prawdę, którą będzie można poznać już w piątek 11 października podczas otwarcia wystawy Piotra Saula. 6 Aukcja Sztuki Współczesnej
28/01/14

W sobotę  28 września 2013 roku, w Sky Tower odbędzie się 6 Aukcja Sztuki Współczesnej, organizowana przez Wrocławski Dom Aukcyjny oraz Galerię DNA. 

 Szczególną uwagę warto zwrócić na: Lenkę Kubicę i jej „Na plaży II” rozpoczynający nową serię; „Komar Wujka Stefana” autorstwa, rozchwytywanego po udziale w międzynarodowych Targach Sztuki Preview Berlin, Grzegorza Klimka; przyglądającą się nam z plakatu pracę Roberta Romanowicza p.t. „okoWoko”, czy współczesną interpretację klasycznego „Śniadania na trawie”, której podjął się Dariusz Grajek. Na 6 aukcji do wylicytowania również nowe prace i nowe nazwiska artystów, które są owocem długich poszukiwań i selekcji.Licytacja każdego obrazu zaczyna się od 500 zł.  

Zapraszamy powalczyć o młodą polską sztukę! 

 
Preview Berlin Art Fair
28/01/14

W dniac19 - 22 września 2013 r. Galeria DNA uczestniczy w międzynarodowych targach sztuki w Berlinie.

Targi odbędą się w hali Opern Werkstatten przy Zinnowitzer Strasse w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni z białymi kubami idealnie przystosowanymi do prezentacji galerii i odbioru sztuki. Bardzo istotną stroną targów jest skierowanie uwagi na młodych twórców, promowanie absolwentów z różnych szkół artystycznych i wspieranie kariery dobrze zapowiadających się artystów.

Jesteśmy przekonani, że reprezentowani przez nas artyści wzbudzą zainteresowanie wśród wystawów i odwiedzających!Graffiti w Sky Tower
18/07/13
Galeria Sztuki DNA wraz z Galerią Handlową Sky Tower ogłosiły konkurs na zaprojektowanie i wykonanie graffiti we wnętrzu Sky Tower. Możliwość wykonania graffiti w najwyższym budynku w Polsce przyciągnęła wielu artystów. Konkurs "Sky Graffiti" został wygrany przez grupę MONKEYZ, której projekty zachwyciły jurorów. MONKEYZ to dwuosobowa grupa, ktrórą tworzą Sebastian SKarżyński oraz Michał Tubielewicz, a graffiti jest nie tylko ich sposobem na życie, ale również mocną podwaliną do ewoluowania w kierunku grafiki we wszelkich postaciach. Chłopaki zrealizowali pierwszy etap projektu w miniony weekend 13-14 lipca, używając do tego farb marki Montana Black - partnera konkursu.
Zapraszamy do podziwiania ukończonego pierwszego z dwóch etapów konkursu "Sky Graffiti".

V Aukcja Sztuki Współczesnej
18/06/13

DNA Gallery i Wrocławski Dom Aukcyjny  z nieskrywaną radością zapraszają do wzięcia udziału w V Aukcji Sztuki Współczesnej. Jest to aukcja wyjątkowa, ponieważ stanow mały jubileusz - już ponad od roku organizują aukcje, ciesząc się współpracą w wspaniałymi artystami. Również teraz  zawiodą Państwa oczekiwań i zaproponują  pięćdziesiąt starannie wyselekcjonowanych prac artystów reprezentujących tzw. Młodą Sztukę. Nowością w tym katalogu jest zaproponowanie dwóch dzieł artystów cieszących się dużą popularnością - Violi TyczAgnieszki SierzputowskiejDariusza Grajka i ukraińskiej ilustratorki Natalii Pastuszenko

Tradycyjnie pojawią się także prace Grzegorza Klimka i Justyny Jabłońskiej. Zapraszamy do przeglądnięcia katalogu, który jest już dostępny na stronie www.wda.dnagallery.pl (a także wkrótce w wersji drukowanej w DNA Gallery) i odwiedzenia Galerii w Sky Tower, aby zobaczyć piękno prac w rzeczywistości.  Z pewnością ta aukcja pozostanie dla Państwa tak samo (lub bardziej) emocjonująca jak poprzednie.  Zapraszamy do rozpoczęcia letniego, sobotniego (22 czerwca) wieczoru na V Aukcji Sztuki Współczesnej, o godzinie 19 DNA Gallery, Sky Tower.

 I Aukcja Antyków
10/06/13
Wszystkich Państwa, 
którzy chcieliby zostać właścicielami 
wspaniałych dzieł sztuki zapraszamy 
do udziału w I Aukcji Antyków, 
która odbywa się w dniach 10-20.06.2013 
na stronie www.artinfo.pl.


Konkurs Sky Graffiti
23/05/13
Galeria DNA oraz Sky Tower zapraszają do wzięcia udziału w konkursie!
Do wygrania jest 3 000zł i własny kawałek ściany w najwyższym budynku w Polsce.
 Hasło konkursu to ZAPROJEKTUJ WYGRAJ WYKONAJ.
 Do 3 czerwca czekamy na Wasze zgłoszenia na konkurs@dnagalery.pl. W odpowiedzi otrzymacie materiały dotyczące konkursu. 


I Aukcja Antyków
23/05/13
Szanowni Państwo,
Już na początku czerwca odbędzie się I Aukcja Antyków.
Gorąco zachęcamy do zgłaszania dzieł sztuki na aukcję.
Jeśli są Państwo właścicielami obrazów/rzeźb/pucharów/medalionów/
zegarków etc. prosimy o kontakt 
pod adresem e-mail: antyki@dnagallery.pl
lub osobiście w Antykwariacie Garbary przy ulicy Grodzkiej 5 
we Wrocławiu w godzinach 11:00-17:00.
Wszystkich Państwa, którzy chcieliby zostać właścicielami 
wspaniałych dzieł sztuki zapraszamy do udziału w I Aukcji Antyków,
która odbędzie się w dniach 10-20.06.2013 
na stronie www.artinfo.pl.


4 Aukcja Sztuki Współczesnej
27/03/13

W piątek, 5 kwietnia 2013 roku o godzinie 20:00 w Galerii DNA w Sky Towerze odbędzie się licytacja 50 prac najbardziej utalentowanych młodych twórców. Wszystkie dzieła można obejrzeć w Galerii Sztuki DNA i Wrocławskiego Domu Aukcyjnego na I piętrze w centrum handlowym Sky Tower.

Artyści, których twórczość prezentujemy w aukcji kreują swoją własną rzeczywistość, przefiltrowaną  przez siebie, a dzięki temu prawdziwą. Refleksja przeplata się z wizją stworzenia czegoś niezwykłego, oryginalnego, innego i czegoś prostego, ukazującego jedynie fragment przestrzeni, której czasem nie dostrzegamy.

W aukcji biorą udział znani twórcy z ogromnym dorobkiem artystycznym, między innymi Viola Tycz i jej obraz " Dla Christiana Grey`a " inspirowany popularną literaturą, oryginalny w doborze kolorów Marcin Painta z obrazem "Oni i walka o przetrwanie" czy Justyna Jabłońska i jej dzieło "A ona zasypia czekając na niego" ukazujące kobiecość i związane z nią uczucia.

IV Aukcja Sztuki Współczesnej będzie okazją by promować także tych mniej znanych artystów a równie utalentowanych i pomysłowych w swej twórczości.

Cena wywoławcza każdej z prac to 500 zł.

IV Aukcja Sztuki Współczesnej jest doskonałą szansą do nabycia dzieł unikatowych, a ich cena jest równa emocjom które wywołuje u koneserów sztuk pięknych.

 

Więcej informacji na www.wda.dnagallery.pl The Art Show w Nowym Jorku
28/02/13
Galeria DNA będzie brała udział w promocji swoich artystów w trakcie The Art Show w Nowym Jorku, targach sztuki, które odbęda sie w dniach 6 - 10 marca 2013 roku. The Art Show organizuje amerykańskie stowarzyszenie Dealerów Sztuki - Art Dealers Association of America (ADAA), w tym roku stowarzyszenie bedzie świętować 25 rocznicę istnenia tej wspaniałej imprezy. Jesteśmy pewni, że reprezentowani przez nas młodzi, polscy artyści wzbudzą zainteresowanie w Nowym Jorku, a ich prace rozpalą serca i umysły dealerów .... sztuki.

London Art Fair
16/01/13

Przedstawiciele Galerii DNA i portalu Flashgallery.pl uczestniczą w międzynarodowych targach sztuki w Londynie, które odbywają się w dniach 16 - 20 stycznia. London Art Fair to jedne z najważniejszych targów sztuki na świecie, które mogą poszczycić się wieloletnim doświadczeniem, wspaniała atmosferą oraz prezentacją dzieł ponad 1000 artystów. Jesteśmy pewni, że reprezentowani przez nas młodzi, polscy artyści wzbudzą zainteresowanie na londyńskich targach, a ich prace rozpalą serca i umysły wystawców i odwiedzających!Rzeka Młodej Sztuki!
11/12/12
Już po raz trzeci Wrocławski Dom Aukcyjny wraz z Galerią DNA zorganizował Aukcję Młodej Sztuki, która odbyła się w piątek 7 grudnia o godzinie 20.00 w Restauracji RIVER.

W programie były serwowane smakowite przystawki przez mistrzów kuchni Restauracji RIVER oraz danie główne 50 wyjątkowych obrazów zdolnych i uznanych młodych twórców, a na deser radość i satysfakcja nowych właścicieli dzieł sztuki.

„Poszukiwanie artystów oraz wybór i selekcja dzieł na aukcję to ogromne emocje i bardzo przyjemna praca, człowiek czuję się jak poławiacz pereł lub jak Indiana Jones. Ponieważ często odkrywamy dla świata wyjątkowych ludzi i ich niesamowite prace" - mówi Piotr Wawrzynów Marchand i właściciel Galerii DNA.

Aukcja Młodej Sztuki to okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku sztuki współczesnej, który obecnie na całym świecie przeżywa swój rozkwit. Według raportu portalu artprice.com od lipca 2011 do czerwca 2012 zanotowano na nim obroty na poziomie 860 milionów euro. Bardzo cieszy nas fakt, że Wrocław wpisuje się w światowe trendy. Wiecej na www.dnagallery.plWernisaż Grzegorza Klimka Galeria DNA
15/11/12
Serdecznie zapraszamy na wernisaż Grzegorza Klimka, który odbędzie się w piątek 16.11.2012 o godzinie 20:00 w Galerii DNA przy ul. Grodzkiej 5 we Wrocławiu. 
Klimek studiuje malarstwo na ASP we Wrocławiu, poza tym tworzy muzykę i animacje.
Jego prace ukazują złożoność wszechświata! Złożone układy uporządkowanych struktur, które maluje na swych obrazach mogą nawiązywać do mitu o powstaniu świata z chaosu jak i drzemiących w nim sił witalnych.

II Aukcja Młodej Sztuki we Wrocławiu
12/09/12

Już po raz drugi we Wrocławiu odbędzie się Aukcja Młodej Sztuki, zorganizowana przez Galerię DNA i Wrocławski Dom Aukcyjny. Licytacja dzieł rozpocznie się 28 września o godz. 19 w Art Hotelu przy ul. Kiełbaśniczej 20.

 

Na Aukcji zostanie wystawionych 50 prac 50 artystów. Wśród prezentowanych obiektów dominują obrazy, ale nie zabraknie również rysunków i grafik, w których wykorzystano rozmaite techniki, m.in. druk, tusz i spray. Cena wywoławcza każdego dzieła wyniesie 500 zł. Wystawa obiektów aukcyjnych odbędzie się w dniach 17-27 września w Art Hotelu oraz Galerii DNA przy ul. Grodzkiej 5.

 

Wśród artystów znajdą się ci, których prace cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas poprzedniej Aukcji, m.in. Viola Tycz, Justyna Jabłońska, Sylwia Olszewska-Tracz, Marcin Painta i Andrzej Piecha. Tym razem również udało się dodatkowo pozyskać dzieła takich artystów, jak Tomasz Matczak, Włodzimierz Warulik, Klaudia Świątczak, Agata Czarnecka i Stanisław Tomalak. Nowością na II Aukcji Młodej Sztuki jest kolekcja 9 Muz autorstwa Martyny Zimoń.

 

Przypomnijmy, że I Aukcja Młodej Sztuki odbyła się 1 czerwca. Frekwencja dopisała – przybyło niemal sto osób, a nabywców znalazły 44 prace. Najwyższą cenę (4 800 zł) osiągnęło dzieło Sylwii Olszewskiej-Tracz pt. „Śmierć i dziewczyna”. - Aukcja to wyjątkowe spotkanie miłośników sztuki, pełne emocji i dobrej zabawy związanej z udziałem w licytacji. To również idealna okazja do nabycia wartościowych prac w dobrej cenie. Liczymy na to, że także ta Aukcja spotka się ze znakomitym odzewem – mówi Piotr Wawrzynów, właściciel Galerii DNA.

 

Regulamin aukcji, informacje na temat sposobów licytacji oraz katalog dzieł dostępne są na stronie internetowej www.dnagallery.pl.Kierownica, drążek i sztaluga. Motoryzacyjno-lotnicza wystawa Andrzeja Piechy w DNA
06/08/12

W Galerii DNA we Wrocławiu można obecnie oglądać wystawę malarza o olbrzymim dorobku artystycznym – Andrzeja Piechy. Motywem przewodnim jego obrazów są zabytkowe pojazdy, w które twórca tchnął nowe życie: samochody, motory, samoloty i tramwaje.

 

Andrzej Piecha urodził się w 1950 r. w Sosnowcu. Uprawia głównie malarstwo sztalugowe w technice olejnej. O uznaniu i doświadczeniu artysty świadczy liczba wystaw, w których brał udział: 48 indywidualnych i aż 63 zbiorowe zarówno w kraju, jak i za granicą. Barwna, z pozoru powierzchowna i prosta w odbiorze twórczość Andrzeja Piechy jest w istocie intrygująca dla obserwatora i prowokuje do refleksji na temat rzeczywistego sensu oglądanych dzieł. To właśnie dlatego jego obrazy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów. Nasycone kolory, którymi posługuje się artysta, sprawiają, że są to prace na pierwszy rzut oka optymistyczne; w rzeczywistości jednak tchną smutkiem, wyrażają tęsknotę za czymś nienazwanym, nieprzeniknionym.

 

Wystawę, szczególnie dedykowaną miłośnikom motoryzacji i starych pojazdów, można oglądać do 22 sierpnia od poniedziałku do piątku od 9 do 18 oraz w soboty od 12 do 18 przy ul. Grodzkiej 5.SUKCES WROCŁAWSKIEJ AUKCJI
06/08/12

Aukcja Młodej Sztuki, którą rozpoczął działalność Wrocławski Dom Aukcyjny prowadzony przez Galerię DNA, zakończyła się pełnym sukcesem.

 

Na Aukcji, która odbyła się 1 czerwca w Art Hotelu zostało zaprezentowanych 50 starannie wyselekcjonowanych prac 50 młodych artystów z całej Polski. Wydarzenie zgromadziło niemal 100 osób, z czego 42 wzięły czynny udział w licytacji. Swoich nabywców znalazły 44 prace, a łączna kwota za sprzedane obiekty wyniosła 39 tys. 500 zł. Najwyższą cenę (4 800 zł) osiągnęło dzieło Sylwii Olszewskiej-Tracz pt. "Śmierć i dziewczyna". Dużym zainteresowaniem cieszyły się także obrazy: "Sen" Violi Tycz (3 200 zł) oraz "Wpatrzony" Justyny Jabłońskiej (3000 zł).

 

- Wrocław to miasto spotkań, dlatego bardzo się cieszymy z tak dużego zainteresowania kolekcjonerów artystami młodego pokolenia oraz dobrego wyniku pierwszej Aukcji, która była prawdziwym i pełnym emocji spotkaniem z wrocławskim rynkiem sztuki - mówi Piotr Wawrzynów, marchand i właściciel Galerii DNA.ALESSI JUŻ WE WROCŁAWIU
06/08/12

Produkty ikony światowego designu, włoskiej marki Alessi są już dostępne we Wrocławiu. Można je nabyć w Galerii DNA przy ul. Grodzkiej 5.

 

Każda nowoczesna kobieta marzy o tym, by w przestrzeni jej domu znalazły się charakterystyczne, unikatowe i niepowtarzalne przedmioty. Dzięki nim możliwa jest celebracja z pozoru prostych czynności, które od tej pory nabierają nowego, sensualnego wymiaru. Cechy rozpoznawcze marki Alessi to kreatywność i świeżość, które wraz z produktami przenikają do wnętrz naszych domów i biur.

 

Wśród dostępnego asortymentu znajduje się m.in. zaprojektowane przez Philippe'a Starcka dzieło sztuki użytkowej, które było prezentowane w wielu muzeach na całym świecie – wyciskarka do cytryn Juicy Salif. Dzięki kreatywności projektanta ów przedmiot pełni funkcję zarówno dekoracyjną, jak i praktyczną – jest wygodny w użytkowaniu, a przy tym niezwykle efektowny. Philippe Starck urodził się w 1949 roku. Mieszka i tworzy w Paryżu. Jest jednym z najbardziej rozchwytywanych designerów na świecie. Realizuje projekty przeznaczone do masowej produkcji, dla firm międzynarodowych oraz ekskluzywne zamówienia indywidualne. Entuzjaści Starcka zwracają uwagę na jego dbałość o detale, widoczną chociażby we wspominanej wyciskarce do cytryn. To doskonała propozycja dla osób, które cenią nowoczesny design, a przy tym ważne jest dla nich, aby przedmiot zachowywał swoją funkcję.Kolekcja sztuki Guntera Sachsa sprzedana za 50 mln euro
30/05/12
Aukcję, która odbyła się w dniach 22 i 23 maja zorganizował londyński dom aukcyjny Sotheby's. Zyski ze sprzedaży znacznie przewyższyły początkowe prognozy, które określano na około 30 mln euro.

 

Wśród sprzedanych obiektów znalazło się dzieło Andiego Warhola pt. „Flowers". Zlicytowano także obrazy Roya Lichtensteina oraz surrealistyczne dzieła René Magritte, Salvadora Dali i Maxa Ernsta. Dostępny był także portret byłej żony Sachsa, Bridget Bardot, który został stworzony na podstawie czarno-białej fotografii wykonanej przez Richarda Avedona. Niezwykłą popularnością cieszyło się zdjęcie autorstwa Sachsa pt. „Ascot", które ostatecznie zostało sprzedane za 205 tysięcy funtów.

 

Gunter Sachs był dziedzicem jednej z niemieckich fortun przemysłowych, multimilionerem, kolekcjonerem dzieł sztuki, filmowcem i fotografem. Jest uznawany za jedną z najbardziej wpływowych osobowości lat 60. i 70. Skończył tragicznie - w 2011 roku w wieku 78 lat, prawdopodobnie na skutek nieuleczalnej choroby, popełnił samobójstwo.Kobieta po obu stronach pędzla
24/04/12
W piątek 20 kwietnia w Galerii DNA we Wrocławiu przy ul. Grodzkiej 5, odbył się wernisaż wystawy młodej, wielokrotnie nagradzanej malarki, Anny Taut. Motywem przewodnim jej twórczości i prezentowanych obrazów jest kobieta. Artystka maluje pędzlem, farbą, a przede wszystkim światłem niczym Caravaggio.

 

Anna Taut urodziła się w Warszawie, obecnie mieszka i tworzy w Gdańsku, gdzie w 2009 roku ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych. Jej zainteresowania koncentrują się wokół człowieka i sposobów ukazywania jego indywidualności. Tworzy w zakresie malarstwa, wielkoformatowego rysunku, ale fascynuje ją także szkło artystyczne i street art. Lubi wyrażać siebie poprzez ruch i taniec, chętnie występuje w spektaklach teatralnych i uczestniczy w warsztatach tanecznych. Jej prace były wystawiane zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

 

Dwie prace Anny Taut były częścią poprzedniej wystawy, którą Galeria DNA zorganizowała z okazji Dnia Kobiet. Obraz artystki pt. „Wrzesień siedemnasty" został sprzedany już w dniu wernisażu. Ten fakt oraz wyrazy uznania odwiedzających wobec twórczości artystki wpłynęły na to, że teraz w DNA można oglądać jej pełną autorską wystawę.

 

W trakcie wernisażu artystka zdradziła, że tytuły jej obrazów, które zazwyczaj przybierają postać dat, odpowiadają okresowi ich powstawania. Dodała także, że wszystkie prace są dla niej bardzo osobiste i za ich pośrednictwem opowiada o sobie. Być może dlatego kobiety Anny Taut mają jej twarz i ciało.

 

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem wystawy zapraszamy do DNA od poniedziałku do piątku od 10 do 18 oraz w soboty w nowych godzinach, od 12 do 18.Odzyskano skradzione dzieła Malczewskiego i Witkiewicza
03/04/12

Jak poinformowała warszawska policja, skradzione w 2008 r. obrazy Jacka Malczewskiego "Portret mężczyzny na tle pejzażu" oraz Stanisława Ignacego Witkiewicza "Portret kobiety" zostały odnalezione.

Trzej mężczyźni podejrzani o paserstwo wpadli zupełnie przypadkiem podczas rutynowej kontroli samochodu. Podczas przeszukiwania bagażnika, funkcjonariusze znaleźli zapakowane w kartony i przykryte kocem dwa płótna. Po sprawdzeniu potwierdzono, że są to warte 500 000 zł oryginalne dzieła: namalowany w 1920 r. „Portret mężczyzny na tle pejzażu" i „Portret kobiety" z 1931 r.

Obrazy stanowią narodowe dobra kultury, a po kradzieży zostały wpisane rejestru zabytków zaginionych. Mężczyznom zostały postawione zarzuty paserstwa, grozi im 10 lat więzienia. Obecnie odbywają trzymiesięczny areszt.

Do kradzieży doszło w listopadzie 2008 r. w jednej z warszawskich galerii. Złodzieje w nocy przepiłowali kraty budynku, wybili szyby i dostali się do środka. Mimo uruchomionego alarmu, przybyła po kilku minutach ochrona nie zdołała schwytać sprawców.Jakie ONE mają DNA?
12/03/12
Galeria DNA postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić Dzień Kobiet i 8-go marca zorganizowała wernisaż, który zapoczątkował wystawę pod hasłem DNA Kobiety.

Na wystawę składają się prace ośmiu młodych, utalentowanych artystek: Agaty Czeremuszkin-Chrut, Anny Taut, Justyny Jabłońskiej, Gosi Herby, Ewy Zwarycz, Martyny Paluchiewicz, Agnieszki Karwowskiej i Martyny Zimoń. Wszystkie oscylują wokół tematyki kobiecej, a galerie prac większości z nich można zobaczyć na FlashGallery.pl.

Swoją wystawą Galeria DNA chce pokazać, że choć obraz kobiety w sztuce na przestrzeni wieków był głównie kreowany przez mężczyzn, kobiety-artystki również znakomicie potrafią przedstawić ten temat w swoich pracach.

Na szczególną uwagę zasługują kontrowersyjne grafiki Martyny Paluchiewicz. Artystka w dosadny sposób ukazuje stereotyp kobiety-damy, której nie przystoi okazywanie potrzeb najbardziej pierwotnych. Równie intrygujące są prace Gosi Herby, ilustratorki m.in. „Charakterów", „Rity Baum", „Przekroju", „Twojego Stylu" i „The Spot Magazine". Artystka m.in. ukazuje kobietę zmechanizowaną, karykaturalną, uwikłaną w sieć powinności, nakazów i zakazów.

Na wernisażu Galeria DNA miała przyjemność gościć m.in. dziennikarkę Gazety Wyborczej, Agatę Saraczyńską, dziennikarkę, animatorkę i działaczkę społeczną, Wandę Ziembicką-Has oraz architektkę wnętrz i projektantkę odzieży, Marię Królikowską.

Wszystkich zainteresowanych oglądaniem wystawy zapraszamy do Galerii DNA przy ul. Grodzkiej 5 we Wrocławiu od pon. do pt. w godz. 10-18 oraz w soboty od 10 do 14.„Pocałunek” Gustava Klimta najbardziej romantycznym obrazem olejnym na Walentynki
14/02/12
Galeria internetowa overstockArt.com opublikowała ranking dziesięciu najbardziej romantycznych obrazów olejnych na Walentynki 2012. Drugi rok z rzędu zestawienie otwiera najbardziej zmysłowe dzieło Gustava Klimta -„Pocałunek".

Na drugim miejscu znalazł się obraz „Hand with Bouquet" Pabla Picassa, a na dalszych pozycjach m.in. obraz „Summer Evening" Edwarda Hoppera, „When Will you Marry?" Paula Gauguina, "Boating on the Seine" Pierra-Augusta Renoira i „The Meditative Rose" Salvadora Dali.

"Pocałunek" był najchętniej oglądanym przez użytkowników dziełem w galerii. Jednym z powodów, dla którego obraz cieszy się takim uznaniem może być fakt, że przedstawia on dwoje kochanków splecionych w jeden byt, a zatem symbolizuje siłę więzi, która może powstać między dwojgiem ludzi. Obfita i zmysłowa struktura obrazu daje wrażenie dekadencji, którą współcześni miłośnicy sztuki w dalszym ciągu cenią.

„Pocałunek" po raz drugi zwyciężył w rankingu na najbardziej romantyczny obraz, a od sześciu lat znajduje się w czołówce top 10 obrazów olejnych.

Jak mówi David Sasson, założyciel i prezes overstockArt.com, każdego lutego liczba osób wchodzących na stronę galerii gwałtowanie wzrasta. W zeszłym roku na dwa tygodnie przed Walentynkami liczba zwiedzających była równa połowie odwiedzających galerię przez cały rok.

Zdaniem Sassona, dzień świętego Walentego wydobywa z ludzi romantyzm, a takie „czułe" obrazy jak „Pocałunek" są idealnym prezentem dla ukochanej osoby i pozostaną dla niej drogie do końca życia.

My natomiast polecamy walentynkową kolekcję ze szkła autorstwa Agnieszki Jermakowicz, którą można podziwiać i nabyć w DNA Gallery we Wrocławiu przy ul. Grodzkiej 5.Wystawa prac Justyny Jabłońskiej w DNA
03/02/12

W czwartek, 2 lutego w Galerii DNA (stacjonarnej FlashGallery) odbył się wernisaż niezwykle utalentowanej młodej malarki, Justyny Jabłońskiej, który zapoczątkował trwającą miesiąc wystawę.


Justyna Jabłońska jest absolwentką Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W latach 2004-2005 była stypendystką Ecole Superieure des Arts Decoratifs w Strasburgu na kierunku Art. Jej obraz „Ruda" osiągnął najwyższą cenę spośród prezentowanych prac na Aukcji Młodej Sztuki w Sopocie. Dzieła artystki były wielokrotnie wystawiane w Polsce, m.in. w Galerii Zadra w Warszawie, podczas Dolnośląskiego Festiwalu Architektury we Wrocławiu oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki WPA w Dusznikach-Zdroju, a także za granicą.


Justyna Jabłońska oprócz malarstwa zajmuje się także rysunkiem i ilustracją. Motywem przewodnim jej prac są kobiety, które zazwyczaj nie są osadzone w konkretnym miejscu i czasie, często wręcz okala je pusta przestrzeń. Artystka w zachwycający i niezwykle autentyczny sposób operuje w nich światłem, formą i kolorem.
„Obok jej dzieł nie można przejść obojętnie; obrazy Justyny Jabłońskiej zachęcają do tego, aby się na nie patrzeć, dopatrywać szczegółów i domyślać dalszego ciągu historii. Jej prace to obecnie po prostu dobra inwestycja kapitałowa, a przede wszystkim artystyczna." - twierdzi Piotr Wawrzynów, właściciel DNA.


Podczas wernisażu artystka zdradziła, że namalowanie jednego obrazu zajmuje jej około tygodnia: „Wtedy poświęcam się tylko malowaniu. Skrupulatnie nakładam warstwa po warstwie. Zależy mi na tym, aby odbiorca zauważył moje zaangażowanie w te prace". Malarka podkreśliła też swoją fascynację kolorem: „Każdy odcień jest dla mnie niepowtarzalny. Czasem znalezienie tego idealnego koloru trwa wiele godzin, ale dopiero po jego uzyskaniu czuję się usatysfakcjonowana".


Wystawę prac Justyny Jabłońskiej można oglądać w Galerii DNA przy ul. Grodzkiej 5 we Wrocławiu do 3 marca, od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 oraz w soboty od 10 do 14.Kradzież „Głowy kobiety” z Galerii Narodowej w Atenach
11/01/12

W poniedziałek, 9 stycznia świat sztuki obiegła smutna wiadomość. Z mieszczącej się w samym centrum Aten Galerii Narodowej skradziono dzieło Pabla Picassa, obraz holenderskiego malarza Pieta Mondriana - „Młyn”, a także włoski szkic z XVII wieku autorstwa Guglielma Cccii. Cała akcja zajęła złodziejom jedynie 7 minut. Policja wszczęła dochodzenie.

Starannie przygotowana operacja przez przestępców, którzy już w niedzielę kilkukrotnie uruchamiali alarm w Galerii, uniemożliwiła strażnikom natychmiastową reakcję. Cała sprawa budzi dodatkowe emocje ze względu na fakt, że na poniedziałek zaplanowano rozpoczęcie prac nad dodatkowymi zabezpieczeniami kolekcji, mające zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości. Zrabowaną „Głowę kobiety” przekazał Atenom sam Pablo Picasso w 1949, jako dowód uznania za prowadzone przez Grecję działania w czasie wojny.

Kradzież dzieł sztuki zawsze budziła spore kontrowersje – tym większe, im cenniejsze były zagarniane prace. Ranga artysty nie powstrzymuje złodziei, a dodatkową zachętą dla nich jest to, że spora część muzeów nie zapewnia odpowiedniej ochrony przechowywanym dziełom sztuki. Dla przykładu, po kradzieży jednej z czterech wersji „Krzyku” Edvarda Muncha, do której doszło w lutym 1994 roku, rabusie zostawili kartkę o treści „Dzięki za słabą ochronę".

Słynna „Mona Lisa” Leonarda da Vinci, o której grabież był podejrzany sam Pablo Picasso, została wyniesiona z muzeum w Luwrze przez byłego sprzątacza, Vincenza Peruggia, który umieścił ją w schowku na miotły, a następnie ukrył pod swoim płaszczem. Z kolei w 1990 roku złodzieje podający się za policjantów skradli z galerii Izabeli Steward Gardner w Bostonie 13 obrazów (m.in. „Sztorm na morzu Galilejskim” Rembrandta) o wartości szacowanej obecnie na około 300 milionów dolarów.

Miejmy nadzieję, że kradzież w ateńskiej Galerii Narodowej przyczyni się do modernizacji zabezpieczeń w wielu muzeach na całym świecie, korzystniej jest wszakże przeznaczyć fundusze na ochronę dzieł, niż na wysokie nagrody za ich odnalezienie.

Tymczasem serdecznie zachęcamy do obejrzenia prac naszych młodych artystów w serwisie FlashGallery.pl.DNA Gallery - kontynuacja projektu platformy internetowej FlashGallery już otwarta!
20/12/11

Kilka dni temu w samym centrum Wrocławia, przy ul. Grodzkiej 5 odbyło się uroczyste otwarcie Galerii DNA, będącej rozszerzoną wersją projektu FlashGallery. To wyjątkowe miejsce powstało po to, by łączyć młodych, zdolnych artystów z projektantami i nabywcami, a także przyciągać prawdziwych pasjonatów sztuki współczesnej.

Tak jak DNA (kwas dezoksyrybonukleinowy) jest nośnikiem informacji genetycznej, a jego wizualizacje dostarczają niezwykłych wrażeń sensorycznych, tak DNA - nasza Galeria pozwala widzowi zanurzyć się w niepowtarzalnej gamie kolorów i różnorodnych form wyrazu.

Ta niezwykła przestrzeń sprzyja także codziennym spotkaniom przy aromatycznej kawie i pysznym ciastku, a artystyczna aura rozjaśni umysł niejednego odwiedzającego. Raz w miesiącu planowana jest zmiana wystawy, której każdorazowo będzie towarzyszyć wernisaż z udziałem młodych twórców i zaproszonych gości. Prezentowane przez nas dzieła z dziedziny malarstwa, ceramiki, szkła, grafiki i designu można podziwiać i kupować od poniedziałku do piątku od 9 do 18, a w soboty od 10 do 14.

Serdecznie zapraszamy!Czy Vincent van Gogh popełnił samobójstwo?
15/10/11
Nowowydana, obszerna, biografia najbardziej znanego postimpresjonisty pod tytułem Van Gogh: The Life rzuca nowe spojrzenie na temat okoliczności śmierci tego słynnego malarza.

Dotąd sądzono iż Vincent van Gogh, dręczony zaburzeniami psychicznymi, będącymi wynikiem rodzaju epilepsji, na którą cierpiał artysta, postrzelił się śmiertelnie w wieku 37 lat na jednym z pól pszenicy, które wielokrotnie malował. Miał on później jeszcze dotrzeć samodzielnie do gospody, w której mieszkał i gdzie zmarł.

Badania, które wykonano w ramach powstającej książki dowodzą iż, śmierć Van Gogha istotnie nastąpiła z powodu postrzału, lecz nie z ręki malarza, a jednego z nastolatków, który podczas zabaw z kolegą zepsutym pistoletem w kowboi nieszczęśliwie go zranił. Van Gogh mając przed oczyma widmo śmierci, której poniekąd pragnął, wziął winę na siebie, chcąc uchronić chłopców od odpowiedzialności.

Niedoceniony za życia, po śmierci doczekał się sławy i uznania godnego największych twórców epoki.

Doceniajmy i wspierajmy zatem młodą sztukę i jej twórców, aby mogli lepiej rozwijać się i  tworzyć dla nas wartościową sztukę.

Zapraszamy do odwiedzenia profil naszych artystów w serwisie www.flashgallery.pl.

 

 

 Sztuka w wymiarze społecznościowym.
28/09/11
Sztuka obecna jest w przestrzeni internetowej nie od dzisiaj, najlepszym przykładem na to jest choćby działalność FlashGallery, która stara się współpracować i wspierać młodych Artystów i ich pracę.

 

Zawitała również niedawno w przestrzeni najpopularniejszego portalu społecznościowego facebook.com, w formie konkursu organizowanego na funpage'u jednej z wrocławskich galerii handlowych.

W konkursie na najciekawsze dzieło, udział bierze 55 prac stworzonych prze młodych Twórców sztuki współczesnej, studiujących jeszcze na ASP.

Najlepsze 3 prace, zostaną nagrodzone, a wybiorą je sami Użytkownicy, oddając głos na jedną z ulubionych prac.

 

Takie portale jak Facebook mają ogromną siłę oddziaływania, dzięki podobnym inicjatywom sztuka młodych Artystów ma szanse stać się bardziej dostępna, rozumiana i pożądana, czego wszyscy byśmy sobie niewątpliwie życzyli.

 

 

Poniżej link do wspomnianego konkursu:

http://www.facebook.com/GaleriaDominikanska?sk=app_239323489447000''Portrety Wielkich Malarzy'' Joanny Pilarczyk
10/08/11

Współpracująca z FlashGallery Artystka Joanna Pilarczyk, działająca z powodzeniem w obszarze portretu psychologicznego pracuje obecnie nad nowym cyklem obrazów - "Portrety Wielkich Malarzy". Są to jej własne interpretacje ważnych dla niej i mających wpływ na jej działania malarzy.

Chcemy Państwu zaprezentować pierwsze trzy odsłony, znanych twórców, których charakterystyczne sylwetki, trafnie sportretowane przez naszą Artystkę, od razu pozwolą się odgadnąć.

Prace do nabycia będą zapewne dopiero w momencie ukończenia całego cyklu, jednak już dziś chcemy Państwa zaprosić do zapoznania się z naszą galerią prac Joanny Pilarczyk. Zawartość zbioru jest nie tylko w pełni dostępna, ale przede wszystkim niezmiernie ciekawa i wartościowa.FlashGallery dla Projektantów Wnętrz
16/05/11

Projektanci Wnętrz, Architekci, Dekoratorzy to osoby dzięki, którym prawdziwa sztuka ma szanse zaistnieć we wnętrzach użytkowych jak i prywatnych. Są oni pomostem między sztuką, a jej praktycznym zastosowaniem, jednocześnie zachowując przy tym jej świeżość, niepowtarzalność i awangardę.

 

Dlatego też aby stworzyć jeszcze lepsze środowisko dla rozwoju Artystów i sztuki nowoczesnej, FlashGallery.pl stworzyła możliwość zaistnienia na jej łamach, Projektantom, Architektom i Dekoratorom wnętrz, przygotowując specjalne miejsce w naszym serwisie www. Dzięki takiej formie współpracy, będą oni mogli promować prace naszych Artystów i działać na rzecz sztuki użytkowej i jej pasjonatów, jednocześnie pozwalając jeszcze dynamiczniej rozwijać się FlashGallery.pl !

 

foto: MebloNowak / Kolekcja Glamor - Modern ClassicTargi Designu w Mediolanie
12/04/11

Centrumświatowego designu - Targi Salone Internazionale del Mobile w Mediolanieruszyły już po raz 50. W dniach od 12 do 15 kwietnia całyświat designerski rusza tam, gdzie będą ogłaszanepremiery wielkich marek, zostaną odkryte nowe talenty, co za tym idzie pojawiąsię nowe trendy wnętrzarskie.

WMediolanie będzie można zobaczyć również UNPOLISHED 6 - YOUNG DESIGN FROMPOLAND / MILAN. Młodzi, polscy projektanci pokażą swoje najciekawsze prace wramach Ventura Lambrate 2011 - wydarzenia, w którym uczestniczą uznani twórcy zcałego świata.

 

FlashGallery zaprasza wszystkich zainteresowanychsztuką współczesną młodych artystów do odwiedzania naszej galerii, gdzie bezwychodzenia z domu, mogą Państwo znaleźć dzieło sztuki, które nada miejscu jegoprzeznaczenia, niepowtarzalny charakter oraz designerski szyk.

 

 

Katarzyna Rumik

Manager

FlashGallery.plMonograficzna wystawa malarstwa Anny Klozy-Rozwadowskiej
09/03/11
Monograficzna wystawa malarstwa Anny Klozy-Rozwadowskiej obejmuje obrazy z lat 2005-2011. Jest to jedyna szansa zobaczenia prac artystki, z pierwszy raz prezentowanego cyklu, w takim zestawieniu. Wystawę można oglądać w Filharmonii Wrocławskiej do końca marca 2011.

Anna Kloza-Rozwadowska - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu; dyplom w 2005 roku w pracowni malarstwa prof. Leszka Mickosia oraz dyplom z projektowania malarstwa w architekturze w pracowni prof. Wojciecha Kaniowskiego. Artystka mieszka i tworzy we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, pisaniem ikon, chętnie również eksperymentuje z technikami rysunkowymi i graficznymi. Jej obraz można obejrzeć i zakupić w FlashGallery.pl

Tworzy wbrew współczesnym nurtom w malarstwie. Unikając czystej dekoracyjności; poza kolorem i formą, szuka w malarstwie przestrzeni do dzielenia się refleksjami i przeżyciami duchowymi. Często powtarzający się motyw to pejzaż fantastyczny, semirealistyczny, z elementami prywatnej symboliki. Warstwa znaczeniowa obrazów, łączy się w naturalny sposób z tkanką malarską-z pnących, splatających i przenikających się struktur,w aurze tajemnicy i mistycyzmu, wyłania się symboliczny bohater obrazu, lub intrygujące tło dla niego. W stonowanej, wyszukanej kolorystyce i urzekających detalach, artystka uchyla drzwi do JEJ intymnych wizji,ale wyrażanych uniwersalnym językiem malarstwa. Autorka zdradza,że wybiera duże formaty dzieł,dzięki którym łatwiej jest jej "wejść w obraz" i przenieść się do kreowanej rzeczywistości. Zapraszamy również Państwa do wizyty w magicznym świecie malarstwa Anny Klozy-Rozwadowskiej.Wernisaż pt. „Pokój do rozmowy ze zwierzętami”
14/02/11

Zapraszamy serdecznie na wernisaż prac naszej Artystki z FlashGallery- Natalii Bażowskiej.
Wernisaż pt. „Pokój do rozmowy ze zwierzętami" odbędzie się 13 lutego 2011roku o godz. 18 w „Galerii Rondo Sztuki" w Katowicach przy Rondzie im. Gen. Jerzego Ziętka 1. Obrazy które obejrzycie Państwo na pewno was zaciekawią i zaskoczą, ponieważ postacie w pracach Natalii mają pozacierane twarze, wyglądają jak gdyby były wypełnione płynem. Zauważycie, że postacie zmieniają się w obecności towarzyszących im zwierząt, rozpuszczają się i falują.

 

Natalia Bażowska to wyjątkowa osoba o bardzo ciekawym spojrzeniu artystycznym na otaczając rzeczywistość, której dzieła cieszą się dużym powodzeniem w FlashGallery.pl

 

Jak mówi o swojej twórczości sama Natalia Bażowska: „Przestrzeń która nas otacza ma właściwości o których jej nie podejrzewamy. Wyłaniają się z niej projekcje. Zaznajamiamy się z nimi, ale nie dotykamy. To mogłaby nas zniszczyć. Dotykalibyśmy wtedy umowną formę fantazji i pragnień. Dlatego nigdy nie kieruję się potrzebą przekazania konkretnej myśli, raczej poddaję się intuicji, zawierzam samemu procesowi tworzenia."

 

Wystawa potrwa do 28 lutego 2011r.Wystawa "Ładne sztuki"
14/01/11
Wystawa pt. "Ładne sztuki" odbędzie się 14 stycznia w "Galerii U" we Wrocławiu przy ul. Jedności Narodowej 93. Obejrzycie tam Państwo obrazy czterech studentek IV roku Malarstwa na ASP. Natalii Karasińskiej, Soni Ruciak, Albertyny Kacalak oraz Katarzyny Pulit- Binkowskiej. Prace Natalii Karasińskiej można także obejrzeć i zakupić w internetowej galerii sztuki FlashGallery.pl. Zapraszamy serdecznie!

"Sztuka prawdziwa to wyjątkowy prezent"
10/12/10

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia! To czas magiczny kiedy każdy chce sprawić bliskiej osobie wspaniały prezent. Możecie Państwo uczynić to nie wychodząc z domu. Pijąc ulubioną kawę albo herbatę odwiedź stronę naszej galerii www.flashgallery.pl 

Znajdziecie Państwo u nas obrazy, rzeźby, szkło oraz ceramikę młodych artystów- absolwentów i studentów Akademii Sztuk Pięknych.

 

Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

FlashGallery. Wystawa malarstwa Ewy Zawarycz
29/11/10

Wystawa Ewy Zawarycz pt. "Malarstwo" odbędzie się w Galerii BWA w Sandomierzu Rynek 11. Prace można oglądać od 11 listopada do 12 grudnia. Zapraszamy Serdecznie.

Ewa Zawarycz jest absolwentką wrocławskiej ASP. Otrzymała dyplom z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. A. Dymitrowicza oraz z malarstwa w architekturze i urbanistyce u prof. W Kaniowskiego w 2007 roku. Artystka specjalizuje sie w malarstwie sztalugowym, głównie maluje kobiety oraz uchwycone momenty z relacji międzyludzkich. jej obrazy są bardzo barwne, stanowi to jej osobisty stosunek do otaczającego ją świata. Dzieła artystki znajdują się również w FlashGallery.pl  Izabela Chamczyk KOCHAJ MNIE - Galeria Arttrakt
22/10/10
W dniach od 15 października do 4 listopada 2010 w Galerii Arttrakt we Wrocławiu odbywa się wystawa prac Izabeli Chamczyk pod tytułem KOCHAJ MNIE! Izabela Chamczyk to artystka akcji, w ideę jej działań niezmiennie wpisane są silne emocje, jednak ona pozostaje bezwzględnie wierna swojej twórczości.

IV Ogólnopolski Konkurs im. Mariana Michalika
22/09/10

Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie na obraz dla młodych malarzy im. Mariana Michalika.
Organizator Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, Koordynatorem konkursu jest Barbara Szyc info@galeria.czest.pl więcej informacji, regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa do pobrania na stronie www.galeria.czest.pl lub pod telefonem (34) 324 55 81. 


replikantki
06/07/10
REPLIKANTKI druga osłona, BWA Katowice już od 15 lipca do 14 sierpnia 2010. Kuratorka Marta Lisok, artyści Natalia Bażowska, Kinga Bella, Magdalena Starska, Tatiana Wolska. W FlashGallery.pl dzieła Natalia Bażowskiej cieszą się dużym zainteresowaniem. Więc polecamy i zapraszamy do odwiedzenia BWA w Katowicach tego lata, aby na własne oczy zobaczyć replikantki.

IMAGINARIA - wystawa rzeźb Michała Staszczaka
14/04/10

„W moich pracach rzeźbiarskich uciekając od codzienności, wykorzystuję jej elementy i łączę w nowe światy - imaginaria. Kolekcjonuję próbki rzeczywistości i kompiluję ją na nowo w surrealistyczne asamblaże.”

 

Zapraszamy na wernisaż wystawy rzeźb Michała Staszczaka IMAGINARIA, który odbędzie się w Galerii Miejskiej MpiK w Gliwicach 23.04.2010 o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 20.05.2010 r. Michał Staszczak, artysta współpracujący z FlashGallery.pl, obecnie asystent prof. Jacka Dworskiego w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na wystawie „Imaginaria” prezentuje rzeźby i plakiety wykonane z brązu, aluminium i żeliwa.

 

 

Galeria Miejska MpiK

Rynek 4-5, GliwiceWernisaż malarstwa Izy Chamczyk
25/03/10
"Całe połacie zamalowanej powierzchni. Czym są?
Przyjdźcie i zobaczcie, to nie jest martwe"

Zapraszamy na wernisaż malarstwa Izy Chamczyk - artystki współpracującej z FlashGallery.pl. Otwarcie wystawy "Malatura czasem" odbędzie się w piątek 26 marca o godz. 18.00 w Centrum Kultury AGORA na ul. Serbskiej 5a we Wrocławiu. Wystawa można oglądać do 20 kwietnia. 


Wernisaż FlashGallery.pl „Sztuka dla Ciebie”
08/03/10
W czwartek 18 marca o godz. 19.00 w Restauracji Convivio na ul. Purkyniego 1 odbędzie się wernisaż twórczości młodych wrocławskich artystów FlashGallery.pl „Sztuka dla Ciebie”. Patronat nad wernisażem objęły Zachodnia Izba Gospodarcza oraz Izba Adwokacka we Wrocławiu. 

 Na wernisażu „Sztuka dla Ciebie” zaprezentowane zostaną najbardziej obiecujące dzieła z obszaru malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii i ceramiki młodych artystów i studentów wrocławskiej ASP. Tego wieczoru będzie można poznać najciekawszych artystów tworzących dla FlashGallery.pl. Jest to jedyna okazja, aby uszczknąć trochę sztuki i podglądnąć warsztat twórcy.
 Oprawę muzyczną zapewni Wiktor Golc, założyciel legendarnej formacji bębniarskiej Papadram oraz DJ Cruzoe. Będzie to dźwiękowy eksperyment łączący jazz, wpływy etno i muzyki nowoczesnej.
 Wernisaż sfinalizuje Light & Body Performance, niezwykły pokaz akrobatyki powietrznej grupy Sutra Aerial oraz tańca ze światłem w wykonaniu Uroboros.
 Sztuka i Artyści od wieków potrzebowali Mecenasów, Donatorów, Widzów i Nabywców dzieł. Prawdziwa sztuka to treść i forma wykonana ludzkimi dłońmi, umysłem i sercem. Dzięki FlashGallery.pl Ty również możesz posiadać część tego unikatowego piękna pełnego emocji. 
 Wszystkie prezentowane tego wieczoru dzieła sztuki będzie można zakupić podczas wernisażu. Prace z kolekcji można wcześniej oglądać na www.FlashGallery.pl. Wstęp na FlashGallery.pl Art Evening jest wolny dla osób zaproszonych. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt pod adresem biuro@flashgallery.pl. 


„Metamorfozy codzienności” - wystawa rzeźb Michała Staszczaka
17/02/10
„Punktem wyjścia moich realizacji rzeźbiarskich jest element znaleziony – często zwykły, codzienny, upatrzony i wyodrębniony z rzeczywistości. Staje się inspiracją, początkiem nowej wartości. Nie zawsze jest wykorzystywany w oryginale. Często zdejmuję z niego formę, odlewam z wosku, modyfikuję czy multiplikuję. Bywa, że taki element musi długo czekać, aż stanie się częścią nowej pracy i dopóki nie znajdę innych obiektów, które będą się z nim idealnie komponować. Finalnym etapem metamorfozy i zespoleniem w nową całość jest odlanie pracy z metalu – brązu, żeliwa bądź aluminium. Jest to dla mnie o tyle symboliczny moment, że uczestniczę w nim osobiście na każdym jego etapie. Doświadczam fizycznie żaru, który stapia różne, często skrajne światy w nową wartość, esencję rzeczywistości”.

Na wystawie „Metamorfozy codzienności” Michał Staszczak prezentuje wybrane prace rzeźbiarskie, w których – jak mówi - przez „transformację rzeczywistości poszukuje odrębnych samodzielnych mikrokosmosów”. 

Zapraszamy na wernisaż wystawy w piątek 25.02.10 o godz. 18.00 do Galerii Aneks w Opolu. Wystawa potrwa od 25.02 do 21.03.2010 roku.

Galeria Aneks
pl. Teatralny 12
Opole

NAZWIJ TO JAK CHCESZ - performance Izy Chamczyk
18/01/10

Zapraszamy na performance Izabeli Chamczyk, artystki współpracującej z FlashGallery.pl - NAZWIJ TO JAK CHCESZ. ZAWSZE CHCIAŁAM TO ZROBIĆ. Wydarzenie odbędzie się w piątek 22 stycznia o godz. 19.00 w Galerii Entropia. 

Iza Chamczyk to absolwentka wrocławskiej ASP (2009), na której otrzymała dyplom z wyróżnieniem, stypendystka czasopisma Artluk. Uczestniczyła w wielu wystawach i przeglądach młodej sztuki ("Enter, Escape. Malarstwo, które przekracza granice", "Inspiracje", "Survival").

Malarka pracuje w wielu mediach nieustannie przekraczając i redefiniując ich granice. Interesuje ją sztuka procesualna, odbywająca się w czasie i przestrzeni. Performance jest dla niej naturalnym sposobem obrazowania ekspresji, kompozycji i rozszerzania medium malarskiego.

GALERIA ENTROPIA Wrocław ul. Rzeźnicza 4
22.01.2010 godz. 19:00 | piątek

fot. Natalia Lorenc „Kaloryfer inaczej” - wystawa prac Michała Staszczaka
14/01/10

„Kaloryfer inaczej” to wystawa rzeźb z żeliwa powstałych podczas III Festiwalu Wysokich Temperatur w maju 2009, na której będzie można zobaczyć m.in. prace artysty współpracującego z FlashGallery.pl - Michała Staszczaka.

Wernisaż wystawy odbędzie się 21 stycznia (czwartek) o godz. 17.00 w Galerii EMDES, ul. Chrobrego 24. Prace można oglądać w czwartki i piątki w godzinach od 15.00 do 18.00, do dnia 29 stycznia.FlashGallery.pl Art Evening
02/12/09
Dziękujemy wszystkim za przybycie na FlashGallery.pl Art Evening.

Mamy nadzieję, że każde kolejne przygotowane przez nas wydarzenie spotka się z Państwa zainteresowaniem, a zakupione przez Państwa dzieła nadadzą wnętrzom biur i mieszkań niezwykłego uroku. 


wystawa "FLĄDRO-SOŚNIAK"
24/11/09
26.11.2009 o godz. 17.00 w galerii EMDES we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy "FLĄDRO-SOŚNIAK" czyli Eweliny Sośniak i Piotra Flądro - artystów współpracujących z FlashGallery.pl. Serdecznie zapraszamy.  

Galeria sztuki współczesnej EMDES
ul. Bolesława Chrobrego 24, Wrocław

FlashGallery.pl Art Evening
20/11/09
W piątek 27 listopada o godz. 20.00 w Restauracji Convivio we Wrocławiu odbędzie się oficjalne otwarcie internetowej galerii młodej sztuki polskiej FlashGallery.pl. Patronat nad imprezą objęła Zachodnia Izba Gospodarcza. 


 FlashGallery.pl Art Evening to oficjalne otwarcie galerii młodej sztuki polskiej FlashGallery.pl, która istnieje w Internecie od marca. W dzień oficjalnego otwarcia FlashGallery.pl odbędzie się wernisaż, na którym wystawione zostaną wybrane dzieła prezentujące się na co dzień w Internecie. Jest to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć zbiory galerii na żywo. Wśród zaproszonych gości pojawią się autorzy dzieł. Są to głównie młodzi artyści, często jeszcze studenci ASP lub świeżo upieczeni absolwenci, pełni młodzieńczej radości, kreatywności oraz potężnej energii twórczej. Każde dzieło umieszczone w naszej kolekcji jest wyjątkowe, gdyż powstało z potrzeby serca, pasji i natchnienia. 

 Ponadto w programie FlashGallery.pl Art Evening znajdzie się miejsce na sztukę kulinarną, którą uwiedzie Paolo Murgia – Szef Kuchni Restauracji Convivio, przygotowując wykwintne przystawki oraz zapraszając na degustację włoskich win. Wieczór poprowadzi znany dziennikarz i satyryk Zdzisław Smektała, a oprawę muzyczną zapewni Piotr Rachoń – piano oraz Mateusz Rybicki – klarnet. Oprócz uwielbianych przez wszystkich standardów usłyszymy również fragmenty ich autorskiego projektu. 

 Sztuka i Artyści od wieków potrzebowali Mecenasów, Donatorów, Widzów i Nabywców dzieł. Prawdziwa sztuka to treść i forma wykonana ludzkimi dłońmi, umysłem i sercem. Dzięki FlashGallery.pl Ty również możesz posiadać część tego unikatowego piękna pełnego emocji. 

 Wszystkie prezentowane tego wieczoru dzieła sztuki będzie można zakupić podczas wernisażu. Prace można wcześniej oglądać na www.FlashGallery.pl. Wstęp na FlashGallery.pl Art Evening jest wolny dla osób zaproszonych. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt pod adresem biuro@flashgallery.pl. 


Ristorante Convivio
ul. Purkyniego 1
50-155 Wrocław

Katarzyna Wojdyła na Pecha Kucha Night
17/11/09
W środę 18 listopada o godzinie 20:00 Katarzyna Wojdyła, artystka współpracująca z FlashGallery.pl, weźmie udział w drugiej odsłonie wrocławskiej Pecha Kucha Night.  

Pomysł na dynamiczny slide show, gdzie prezentujący twórcy wyświetlają 20 slajdów, każdy po 20 sekund, zrodził się w Japonii w 2003 roku u Astrid Klein i Marka Dythama, którzy postanowili w ten sposób przyciągnąć młodych projektantów do spotkań i publicznej prezentacji swoich prac. Będzie to zatem doskonała okazja, aby posłuchać o architekturze, designie, grafice, filmie i mediach.

W programie Pecha Kucha Night jest dziesięć prezentacji każda dokładnie po 6'40''. Wystąpią oprócz Katarzyny Wojdyły m. in. Anna Szczepańska, Szymon Brzezowski czy Roman Rutkowski. Spotkanie odbędzie się w klubie Niskie Łąki przy ulicy Ruskiej 46c. 

Aneta Lis na wystawie projektu WROCŁAWSKI SOUND
05/10/09
Aneta Lis, artystka współpracująca z FlashGallery.pl, wzięła udział w projekcie WROCŁAWSKI SOUND. Jest to impreza dla tych, którzy kochają sztukę oddaloną od ścieżek wytyczanych przez masowe media. Dla tych, którzy mają otwarte głowy i są ciekawi tego, co dzieje się poza głównym obiegiem. Także dla tych, którzy oddali serce Wrocławiowi, bądź tworzącym w naszym mieście artystom. 

8 października wystawa dyplomowa Kasi Wojdyły
05/10/09
W czwartek 8 października 2009 o godz. 19:00 zapraszamy do galerii EMDES we Wrocławiu na otwarcie wystawy dyplomowej Kasi Wojdyły.

Na wystawie artystka zaprezentuje 23 prace wchodzące w skład cyklu zatytułowanego "Go To Heaven", które zostały wykonane w technikach wklęsłodruku i sitodruku. 

„Go to Heaven” - jak mówi artystka - to nie tyle przewrotne odwrócenie popularnego stwierdzenia „Go to Hell”, co pytanie o istnienie raju, wewnętrznej krainy spełnienia i szczęśliwości. Pytanie o sens i cel ludzkiej egzystencji. Im bardziej zbliżamy się do tajemnicy Wszechświata, z tym większym niepokojem wgłębiamy się we własną samowiedzę. Imponujący postęp techniczny nie zagłuszy w nas, a wręcz spotęguje pytania o charakterze etycznym czy teologicznym. Na wiele z postawionych problemów odpowiedź nie jest jednoznaczna. Pozostaje mi więc tylko zadawanie pytań poprzez pryzmat ironiczno-przewrotnych prac. Moje grafiki są terenem, na którym marzenia ścierają się z rzeczywistością, a niebo staje się terenem walki na śmierć i życie.

W trakcie otwarcia zagra DJ Poolhoover.

Galeria EMDES 
ul. B. Chrobrego 24
Wrocław 

Aneta Lis na wystawie konkursu ZESTAW 2009
05/10/09
Od 25 września trwa wystawa zbiorowa konkursu ZESTAW 2009, w której udział bierze artystka współpracująca w FlashGallery.pl Aneta Lis. Artystka została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej w kategorii „Fotografia Poszukująca” swoim cyklem „Jatymy”. Zapraszamy do Świdnicy. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy 
ul. Franciszkańska 18.


Już jutro wernisaż wystawy fotografii projektu Melanocetus
16/07/09

Melanocetus to projekt-klamra łączący działalność artystyczną grupy przyjaciół z Zielonej Góry (Marc d' Ambrossa – artysta współpracujący z FlashGallery.pl ) Wrocławia i Trójmiasta, dla których wspólnym punktem wyjścia do poszukiwań w fotografii jest technika malowania światłem przy długim czasie ekspozycji. Kierunki tych poszukiwań są różne, niezmiennym jednak pozostaje stosunek do światła jako pędzla. Daje to nieograniczone możliwości nadawania nowego kształtu oraz sensu otaczającemu nas światu. 

Próbkę tych możliwości będzie można zobaczyć we Wrocławiu. Zapraszamy na wernisaż wystawy w piątek 17 lipca o godz 21.00 do Art Cafe Kalambur oraz do Kalaczakry.  Performance Izy Chamczyk już w piątek!
09/07/09

MALOWAĆ to performance Izy Chamczyk pokazywany po kolei w trzech różnych miejscach Wrocławia jako malarskie projekcje.

 

MALOWAĆ rozpocznie się w nocy z 10 na 11 lipca o godz. 24.00 w budynku ASP przy Placu Polskim 3 sala 322 (III piętro).I miejsce to ASP przy Placu Polskim 3 sala 322 (3 piętro)
II miejsce to Rynek wrocławski – elewacja Wydziału Kultury Miasta Wrocław
III miejsce to BWA Awangarda przy ul. Wita Stwosza

 

Artystka prosi o potwierdzenie obecności mailem na adres: malowac.chamczyk@gmail.com Wystawa dyplomowa Karoliny Kornek w Katowicach
08/07/09
W sobotę 18 lipca o godz.18 zapraszamy do galerii Rondo Sztuki w Katowicach na otwarcie wystawy dyplomowej studentów katowickiej ASP. Wśród prac będzie można zobaczyć litografie i obiekty - artystki współpracującej z FlashGallery.pl - Karoliny Kornek. 

Artystka zaprezentuje cykl prac pt.:„Imaginarium”. „Imaginarium to wewnętrzna przestrzeń marzyciela, w której sny, fantazje i wizje, mające swoje źródło w nieświadomości, dojrzewają by przybrać postać obrazów, słów lub innych form porozumienia międzyludzkiego i wydostać się na zewnątrz. „Marzę, więc jestem”. 

Wcześniej, w dniach od 13 do 16 lipca 2009, w galerii Rondo Sztuki odbywać się będą publiczne obrony prac dyplomowych studentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Karolina Kornek zaprezentuje swoje prace o godz. 13:30.

Już w sobotę wernisaż prac Rolanda Okonia
01/07/09
Już w sobotę 4 lipca o g. 20 odbędzie się wernisaż wystawy Rolanda Okonia „przez most”  w Galerii Pauza! Zapraszamy do Krakowa.

Wystawa dyplomowa Piotra Kuczmy
25/06/09
Już w czwartek 25 czerwca o godz.18 w BWA Awangarda we Wrocławiu odbędzie się 
otwarcie wystawy dyplomowej studentów V roku Malarstwa wrocławskiej ASP. Będzie tam można zobaczyć prace naszego artysty Piotra Kuczmy.

Mural Piotra Kuczmy na ścianach Browaru Mieszczańskiego
25/06/09
Na ścianie jednego z budynków Browaru Mieszczańskiego widnieje mural Piotra Kuczmy, artysty współpracującego z FlashGallery.pl oraz Marcina Gransorta. Jest to wspólny projekt artystów, który powstawał na potrzeby festiwalu „Podwodny Wrocław” - zachęcamy do oglądania.
Michał Magdziński w Mechaniku w Gdańsku
25/06/09
Od 16.06. w Klubie Studenckim MECHANIK można oglądać prace Michała Magdzińskiego, studenta III roku grafiki, na wystawie zbiorowej malarstwa studentów ASP w Gdańsku. Zapraszamy.

Mechanik - Klub Studencki
Gdańsk Wrzeszcz, ul. Do Studzienki 61


Wystawa Rolanda Okonia „przez most” w Krakowie
24/06/09

Zapraszamy na wernisaż wystawy Rolanda Okonia „przez most” 4 lipca na godz. 20 do Galerii Pauza! W Krakowie.

„przez most” towarzyszy wystawie "American Dream" w Muzeum Narodowym w Krakowie i
nawiązuje do jej tematu przewodniego. Porusza kwestię dążenia do spełnienia wielkich marzeń, osiągnięcia sukcesu na światową skalę, doścignięcia nieosiągalnego celu…

Wystawa potrwa do 30 lipca. 

Galeria Pauza
Floriańska 18/5, II piętro
Kraków

 Performance Izy Chamczyk pt.: MALOWAĆ w 3 miejscach Wrocławia
24/06/09
malować przeżywać doświadczać obserwować działać egzystować pozostawiać po sobie ślad 

MALOWAĆ to performance Izy Chamczyk pokazywany po kolei w trzech różnych miejscach Wrocławia jako malarskie projekcje: 

I miejsce to ASP przy Placu Polskim 3 sala 322 (3 piętro)
II miejsce to Rynek wrocławski – elewacja Wydziału Kultury Miasta Wrocław
III miejsce to BWA Awangarda przy ul. Wita Stwosza

MALOWAĆ rozpocznie się w nocy z 10 na 11 lipca o godz. 24.00 w budynku ASP przy Placu Polskim 3 sala 322 (III piętro). Artystka prosi o potwierdzenie obecności mailem na adres: malowac.chamczyk@gmail.com 

Michał Magdziński na WEF on Tour w Poznaniu
24/06/09
w najbliższy piątek 26.06 na Warsaw Electronic Festival on Tour w Poznaniu będzie można zobaczyć wizualizacje Michała Magdzińskiego, na podstawie jego obrazów, do muzyki Guiddo. Zapraszamy do Klubokawiarnia MESKAL na ul. Nowowiejskiego 7, start: 21.00.


Po Podwodnym...
16/06/09
Chciałabym podziękować artystom FlashGallery.pl, organizatorom "Podwodnego Wrocławia" oraz wszystkim, którzy zjawili się na piątkowej projekcji. 

FlashGallery.pl na Podwodnym Wrocławiu - piątek 12.06 godz.19:30
25/05/09

Już w czerwcu kolejna szansa na obejrzenie prac FlashGallery.pl. Prace artystów FlashGallery.pl zostaną zaprezentowane podczas festiwalu "Podwodny Wrocław" w dniach 12-14 czerwca w Browarze Mieszczańskim (scena Design). W związku z pokazem prac organizujemy dyskusję pod roboczym tytułem: „Młoda sztuka we Wrocławiu. Artysto, jak się sprzedasz?” 

Celem dyskusji jest zastanowienie się nad kondycją twórczości młodych artystów wrocławskich oraz szansami ich rozwoju w lokalnych warunkach. 

Chcielibyśmy zaprosić młodych artystów do niezobowiązującej rozmowy na temat ich doświadczeń oraz oczekiwań związanych z obecnością na polskim rynku sztuki. 

Porozmawiamy o: 
• sposobach prezentacji i promocji sztuki,
• możliwościach wystawienia dzieł młodych artystów w przestrzeni galerii internetowej,
• pomysłach na wstrząśnięcie polskim rynku sztuki. 

Zapraszamy w piątek na godzinę 19:30. 

Więcej o festiwalu na www.podwodnywroclaw.comPierwsza wystawa organizowana przez FlashGallery.pl
13/03/09
FlashGallery.pl ma przyjemność zaprosić na pierwszą wystawę, która odbędzie się w sobotę, 14 marca 2009r., o godzinie 21:30 w dawnej pralni przemysłowej PRALENA, ul. Krakowska 180, Wrocław.

Podczas eventu NiceOne In the Shadow of Spring (www.niceone.pl) zostaną zaprezentowane dwa projekty młodej wrocławskiej artystki Anety Lis. Pierwszy to cykl zdjęć ,,JaTyMy" wykonany techniką lentikularno - soczewkową
dającą efekt płynnego przejścia jednego obrazu w drugi. Drugi projekt to praca z obszaru videoartu wymagająca interakcji widzów ,,Wesoły domek". Serdecznie zapraszamy!Grafika warta 22 tysiące złotych!
01/03/09

Grafika podarowana przez FlashGallery.pl została wylicytowana za 22 tyś. podczas balu dobroczynnego Anny i Rafała Dutkiewiczów. 

Bal odbył się 13 stycznia 2009 roku w Hali Stulecia. Grafika „Niebezpieczne związki” autorstwa Katarzyny Wojdyły została kupiona przez stałego Gościa balu z Rawicza.

 

Cały dochód z licytacji zasili Dolnośląskie Centrum Pediatryczne im. Korczaka we Wrocławiu.

 

Wrocławski bal dobroczynny jest największą tego typu imprezą w Polsce – co roku jest na nim najwięcej gości i zbierane są największe kwoty.